משק חקלאי פנימיה בית ספר
בית ספר חקלאי ניסויי כדורי
ההרשמה לפנימיה לשנה״ל הבאה נפתחה! התקשרו עכשיו: 050-6234941 חגית
יום שני25/09/201703:59
  בית ספר חקלאי ניסויי כדורי
 
 
דף הבית >> בית הספר >> כללי >> נהלי בית הספר >> דבר ההנהלה
חזור לבית הספר
משו"ב
אחו"ה - חיסור איחור והפרעה
חולצות בית ספר
איסור שתית משקאות אלכוהוליים
ציוד אישי
התמודדות עם אלימות
הקווים האדומים
תקנון תלמידים
דבר ההנהלה

 
דבר ההנהלה
עם פתיחת שנת הלימודים  אנו מבקשים לאחל לכול התלמידים, ההורים ואנשי הצוות - "משפחת כדורי", שנה טובה, שנת בריאות ובטחון, שנת חינוך ומצוינות. שנה שבה נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה ובאווירה טובה למען הגשמת היעדים והקדימויות שהצבנו לעצמנו.
כפר הנוער החקלאי ע"ש כדורי הוא בבעלות המינהל לחינוך התיישבותי והוא כולל שלושה מגזרים: בית ספר, פנימייה ומשק חקלאי. במהלך השנים האחרונות הפך כפר הנוער לקמפוס חינוכי המחנך למצוינות ולחיים בחברה רב-תרבותית. המבנה הארגוני של בית הספר, מבנה השתי והערב, "הרשת", משקף את הערך החשוב של ראיית האדם במערך הכולל. בתפקידי הרוחב נמצאים רכזי השכבות, שמנהלים את השכבה, תוך שיתוף פעולה עם המחנכים והיועצת. ואילו בתפקידי האורך נמצאים בעלי תפקידים מומחים לתחום מסוים.
 "דע לך שכל רועה ורועה, יש לו ניגון מיוחד משלו. דע לך שכל עשב ועשב יש לו שירה מיוחדת משלו, ומשירת העשבים נעשה ניגון של רועה..." (רבי נחמן מברסלב)
 יחד נלחין את "הניגונים", המיוחדים לכול אחד ואחד, ל"שירה" הרמונית של כולנו.
אנו גאים בבוגרים שלנו, שיצאו לשנת שירות (שנת התנדבות לפני שירות צבאי) ובאלו המשרתים בצבא ובזרועות הביטחון, ומאחלים לכולם שישמרו על עצמם וישובו הביתה בשלום.
 בברכת שנה טובה ומוצלחת
הלל הילמן         יונה גור
"כדורי" אז והיום
כדורי נוסד בשנת 1933 על ידי הנדבן היהודי כדורי, כבית ספר ממשלתי בריטי. במשךכעשרים שנה למדו בו רק בנים לאחר מיון סלקטיבי ביותר במסגרת פנימייה חקלאית. מבחניהקבלה הקפדניים ורמת הלימודים הגבוהה נועדו לאפשר לבוגרי בית הספר המשך לימודיאגרונומיה בכל מוסד אקדמי אירופאי. חיש מהר קנה לו בית הספר שם כמוסד לימודיםנחשב והתמקם במרכז האתוס הציוני של ימי טרום המדינה, דהיינו: חקלאות ובטחון כשביןבוגריו נמנים יגאל אלון, יצחק רבין וחיים גורי.
כיום, כפר הנוער כדורי נמצא בבעלות המנהל לחינוך התיישבותי ובו שלושה מגזרים: בית הספר, הפנימייה והמשק החקלאי.  בכדורי לומדים מעל כ-1550 תלמידים, מתוכם 250 בפנימייה הלומדים יחד עם תלמידי האזור: גליל תחתון, כפר תבור, כפר כמא ויבנאל.
"כדורי" השייך לגף בתי ספר ניסויים במשרד החינוך, מחנך לאהבת האדם והארץ. המחקר שלנו,"חיים בחברה רב תרבותית", הוטמע באורח החיים בבית הספר והמסר המובהק שלו הוא: "כולנו שונים זה מזה, אולם לכל אחד מאיתנו יש פה מקום". באווירה נעימה ומכבדת מתחנכים בכדורי תלמידים המייצגים את הפסיפס האנושי של החברה בישראל: יהודים, ערבים מוסלמים ונוצרים, צ'רקסים, דרוזים, תלמידי נעל"ה מחבר העמים וגרמניה, ופליטים מדראפור ואריתריאה.
בית הספר מעודד את התלמיד למצוינות בכל התחומים. אנו מאמינים ש: "מצוינות אינה רק פעולה אלא הרגל ואת הדברים שאתה עושה הכי הרבה, תעשה הכי טוב". אנו מאמינים שלכול תלמיד, מתקשה או מצטיין, יש לתת את ההזדמנות ולסייע לו לקדם את עצמו ולהצליח.
תלמידי בית הספר, לומדים במגוון מגמות ומסלולי לימוד. ההישגים הלימודיים גבוהים מאד ואחוז גדול של בוגרינו לומדים במוסדות להשכלה גבוהה. רבים מבוגרי בית הספר, מתנדבים לשנת שירות (שנת התנדבות נוספת לפני השרות הצבאי) ובוגרים רבים מתנדבים ליחידות עילית בצה"ל. אנחנו מתהדרים וגאים באחוז הגבוה של בוגרינו המסיימים כל שנה את בית הספר לקצינים.
בשל אלה ובשל המרקם המיוחד של היחסים בין מורים תלמידים והורים כפר הנוער "כדורי"  הוא מוקד משיכה לתלמידי האזור.
  דף הבית | בית הספר | הפנימיה | המשק החקלאי | צור קשר | שירות
כל הזכותיות שמורות © כפר הנוער החקלאי הניסויי ע"ש כדורי, משנת 1933 המנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועלית הנוער
כפר הנוער כדורי ד.נ. גליל תחתון, מיקוד 15242 | טלפון 1599565555 | טלפון חט"ב 04-6629502 | טלפון חט"ע 04-6629500