משק חקלאי פנימיה בית ספר
בית ספר חקלאי ניסויי כדורי
ההרשמה לפנימיה לשנה״ל הבאה נפתחה! התקשרו עכשיו: 050-6234941 חגית
יום שני21/08/201720:51
  בית ספר חקלאי ניסויי כדורי
 
 
דף הבית >> אקטואליה >> יום הזכרון ה14 ליצחק רבין ז"ל
חזור לתקצירי כתבות

יום הזכרון ה14 ליצחק רבין ז"ל

29/10/2009
טקס רבין תש"ע
רצח יצחק רבין התרחש בשנת 1995 אך הדי הרצח מהדהדים עדיין בקרבנו  בעוצמה רבה.
14 שנים חלפו מהיום שבו נורו 3 היריות בגבו של יצחק רבין. הזיכרון מתעמעם. הדמות מתרחקת. בספינת השוטים שלנו, המיטלטלת על גלים סוערים, נשאר רק להתגעגע לרב החובל שאיננו.
לכל אחד יש את הרבין שלו. כתלמידי כדורי אספר לכם על רבין, תלמיד מחזור ד' בכדורי.  כך כתב יצחק רבין על ימיו בכדורי:
"היה זה אתגר להסתגל לאורח החיים בפנימייה, גרנו בבנין ההיסטורי 20 תלמידים בחדר, הפרטיות הייתה מקופחת אך האווירה הייתה טובה. נורמות של כבוד עצמי היו מקובלות על הכול. העתקה בבחינות הייתה מחוץ לנורמה. על אמון השבנו באמון, על יחס כבוד בכבוד, השתדלנו להפיק מעצמנו את הטוב ביותר, ושגרת הלימודים הייתה כרוכה באימונים ובשמירות שכן ביה"ס היה מוקף כפרים ערביים עויינים".
 
כבר במילים אלה ניתן לגלות את הקווים הבולטים בדמותו – איש בעל משמעת עצמית גבוהה, בעל יושרה ואמינות, דורש מעצמו את המרב ללא הנחות, מודע כבר בגיל צעיר לצרכי המולדת ולוקח חלק פעיל בתרומה לביטחון. כשזכה בכדורי בפרס הנציב הבריטי העליון ללימודים החליט רבין לא לקחת את הפרס מכיוון שבמקום לימודים בחר להמשיך ולשרת את העם.
 
על דרכו המדינית קיימת עד היום מחלוקת, אך אין חולק על כוונותיו, על אומץ ליבו ומסירותו למען העם והמדינה. 
 
לכל אחד מורשת רבין משלו. הערכים שאני מגדיר אותם כמורשת רבין הם ערכי העבודה, העשייה, החברות, הנתינה תוך דוגמה אישית. רבין בלט ביכולתו לקחת אחריות, בהיותו ראש גדול בכל אשר עשה,  כזה המסוגל לקחת החלטות קשות, ללכת לאורן ולסחוף אחריו את העם. כזה הוא מנהיג אמיתי.
כראש ממשלה בחר רבין לקדם את הנושא המורכב שנקרא שלום. הוא הכריז כן לשלום ולא לאלימות. חשוב לי שאת הדגל הזה תישאו כולכם באופן יום יומי – דחיית האלימות על כל סוגיה, הקפדה על כבוד בין אדם לחברו ופתרון בעיות גם כאן, בכדורי, בדרכים של שלום בלבד.
ערך חשוב נוסף שאזכיר כאן, בהקשר של הרצח הנתעב, הוא הדמוקרטיה. תהיה דעתכם אשר תהיה, ברגע שנלקחת החלטה במדינה דמוקרטית, יש לכבדה כפי שהיא כי רק כך ניתן לשמור על מדינת חוק.
אני אשמח אם אתם, כבני אדם שכל עתידם לפניהם, תבחרו ללכת לאורם של הערכים המהווים את חזונו של יצחק רבין ולהיות מובילי דרך, למען עתיד טוב יותר לכם ולילדיכם.
 
  דף הבית | בית הספר | הפנימיה | המשק החקלאי | צור קשר | שירות
כל הזכותיות שמורות © כפר הנוער החקלאי הניסויי ע"ש כדורי, משנת 1933 המנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועלית הנוער
כפר הנוער כדורי ד.נ. גליל תחתון, מיקוד 15242 | טלפון 1599565555 | טלפון חט"ב 04-6629502 | טלפון חט"ע 04-6629500